Vše, v co věřím, během 2 minut. Není to jenom video.
To jsem já. Takhle žiju a takhle chci žít dál.

Vize

„Aby byla spolupráce mezi mnou a klienty efektivní pro obě strany, musí být dlouhodobá.“

Kubikovi_lowres_0070Mojí vizí je dlouhodobě spolupracovat s mými klienty. Být jim oporou a vždy za nimi stát. Do budoucna chystám model podobný advokátní kanceláři. Bude spojovat odbornost a zápal. Certifikát EFA bude pro všechny členy samozřejmostí (více o EFA níže). Pro klienty bude připraveno nejenom finanční a osobnostní vzdělání ale také různé společenské akce (například tenisové turnaje, plesy apod.). Jsem připraven jít příkladem a udávat trendy pro tento obor ostatním.

 

Osobní příběh

„Ve svém životě jsem musel překonávat obrovské překážky. Dnes ani v minulosti vám nikdo nedá nic zadarmo.“

Díky zdravotním komplikacím mohu s čistým svědomím říci, že dnes se o vás nikdo nepostará. Možná i díky této zkušenosti jsem takový, jaký jsem. Vždy se snažím najít cestu i tam, kde není. Už od základní školy jsem obchodoval s mobilními telefony a stavebním materiálem. Po vystudování střední a začátku vysoké školy v oboru IT jsem měl za cíl stát se odborníkem nejenom na sestavování počítačových sestav, ale hlavně se více angažovat jako správce sítí. Měl jsem více prací, abych získal zkušenosti. Nicméně, po několika letech práce v tomto oboru a po vystudování vysoké školy, jsem zjistil, že tento obor má nejenom platový strop (bez programování), ale hlavně mě po osobní stránce nenaplňuje. Proto jsem se vrhl do obchodu. Řekl jsem si, že zkusím to nejtěžší. To z mého pohledu bylo pojišťovnictví. Vyhovoval mi styk s lidmi, poznávání nových lidí i různorodé schůzky. Po roce jsem ovšem zjistil, že spolupracuji s klienty pouze z 10% jejich finančních možností. Proto jsem si udělal průzkum mezi finančně poradenskými firmami. Nakonec vyhrála spolupráce s nově začínající firmou, tehdy Partners For Life Planning, a.s, kde mi vyhovovala vize společnosti. Poradenství jinak. Do té doby jsem měl poradce i já za ziskuchtivé lidi, kteří dlouhodobě s klienty nespolupracují.

 

Proč podnikání a proč finance

Nikdy jsem nebyl zaměstnanec. Již od střední školy jsem ve všem podnikal. Vyhovuje mi si projekty a ostatní věci dělat tak, jak chci, kdy chci a s kým chci. Vždy jsem toužil vlastnit firmu a přemýšlel jsem v jakém oboru a s jakým produktem. Něco jednorázově prodat dokáže každý. Legislativa, trh, krize a platební neschopnost odběratelů mě ovšem zrazovaly. Proto jsem se rozhodl pro dlouhodobou práci ve službách a využití mých kontaktů. Finance dnes využívá každý. To, jak máte nastavené finance, může rozhodovat o vaší i o budoucnosti vašich dětí.

 

Osobnostní profil

„Ve všech hledám to dobré a přemýšlím, jak bychom spolu mohli začít spolupracovat.“

Jsem upřímný a férový. Mám rád, když se vše řekne z očí do očí. Své klienty si vybírám a rozhodně nespolupracuji s každým. Potrpím si na své dobré jméno a reputaci.

 

Vzdělání

Nejvíce ze svého vzdělání si vážím certifikátu EFA. Díky němu se mohu nejen odlišit od prodejců finančních produktů, ale hlavně dává mým klientům jistotu profesionality. Dokáži spočítat nákladovost, dobře sestavit investiční portfolio a vím, jaké jsou trendy v Evropě. Skutečnost, že titul není doživotní a musíte se vzdělávat a zůstat v branži, dává klientům jistotu aktuálních informací.

2011 – 2013 – European Financial Planning Association, titul EFA

EFPA_logo_normal_czechrepublic1

 

Evropská asociace finančního plánování vzdělává v Evropě uchazeče z mnoha odvětví (analýza a vyhodnocení klientských potřeb, pojištění, penze a důchodové plánování, investice a investiční rizika, legislativa a regulace, etika, nemovitosti, bankovní produkty, kolektivní investování, řízení portfolia, zdanění). Při nástupu do tohoto vzdělávacího programu jsem měl již několikaletou praxi. Každý modul mi dal větší jistotu, že svoji práci dělám dobře, a mohu ji ještě vyšperkovat. Po každém modulu jsem ihned aplikoval veškeré vědomosti do praxe. Komu bych EFA doporučil? Všem! Protože potom nemůžete poradenství dělat špatně. Tedy, vlastně můžete, ale hodně dobře si to uvědomujete.

Na certifikát EFA navazuje EFP. Ten zatím v ČR není (musíte vlastnit EFA několik let). Nicméně, zatím se na EFP nechystám. EFP má za cíl porozumět firmě zevnitř. Výkazy, toky peněz, daně atd. Proto bych také toto vzdělání byl schopen implementovat do každodenní práce jen poskrovnu.

více informací na: www.efpa.cz a www.efpa-eu.org

2006 – 2009 – Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta informatiky a statistiky, titul Bc.  

2001 – 2005 – Obchodní akademie v Náchodě, obor Informatika v ekonomii      

Zjistit více …