V sobotu 18. února  se na náměstí Václava Havla u Národního divadla a na Václavském náměstí v Praze pomáhalo nemocným dětem. Proběhl zde již 3 ročník Dne dětské onkologie. Akci pořádala organizace Haima CZ, která v rámci projektu Můj nový život (www.mujnovyzivot.cz) upozorňovala na bolavá místa dětské onkologie. Ambasadorem projektu je již několik let známý herec Jiří Mádl.

Poradkyně Partners Tereza Zachová se akce účastnila již podruhé a rozhodla se o podporu oslovit i své okolí, protože další dobrovolníci byli potřeba. Tým nakonec tvořili především lidé z Partners – přidali se Jiří Kubík, Michaela Knotková, Otka Svobodová a jejich rodinní příslušníci Hana Kubíková, Adéla Zátková a Lukáš Hypšman. „Akce jsme se nejen zúčastnili, ale pro děti jsme vymysleli zábavné a vzdělávací hry. Také jsme pro ně od obchodních partnerů vybrali spoustu dárků,“ říká Tereza Zachová.

Celé odpoledne se v átriu Národního divadla konala řada akcí. Mluvilo se o těžkostech dětské onkologie, ale také se hráli naučné hry. „Cílem projektu je informovat veřejnost a detabuizovat tuto problematiku. Důležité je především začlenit nemocné děti nebo děti po léčbě zpět do běžnéhé života. Chceme jim pomoci, aby se necítily odstrčení a znovu začaly žít nový život,“ popisuje Jiří Kubík.

Jak se do projektu zapojili konkrétně? Tým vytvořil dvojice a každá vymyslela a realizovala jednu z her na téma „mozek“. Malí návštěvníci akce si tak mohli  zahrát celkem 5 her - od kvízů, pexesa, přes naučné a postřehové hry po poznávání předmětů či zvířat podle hmatu, čichu, sluchu. Děti sbíraly razítka a za ně si pak mohly vybrat jednu z výher, od čokolád, bonbonů a jiných dobrot po batůžky, bloky či sportovní náčiní. Akce pokračovala i po setmění, kdy se všichni vydali za světel lampiónů směrem na Václavské náměstí, kde se konal galakoncert známých českých interpretů.

„Chtěli jsme naplno využít naše možnosti a požádali jsme o drobné dárky nejen centrálu Partners a partnerku společnosti Jitku Lucbauerovou, ale také obchodní partnery, mezi které patřily společnosti Conseq, Axa, Wustenrot, Uniqa, Porr,a.s. a také rodina Venglarových, která nakoupila čokolády a odměny z vlastních peněz,“ posílá díky všem dárcům Tereza. 

Část sponzorských darů byla vyčleněna na nákup dárečků přímo pro děti ve Fakultní nemocnici Motol, které neměly možnost na akci být, často ze zdravotních důvodů. „Po konzultaci s paní doktorkou Hrdličkovou, která celý projekt zaštituje, jsme nakoupili kromě dobrot především omalovánky, bublifuky, knížky, fixy, tempery, modelíny a jiné věci, které děti zabaví a podpoří jejich kreativitu,“ uzavírá úspěšnou akci poradkyně Tereza Zachová.